ON-LINE KURZY

JE LIBO MEDITACE? ÁSANY? TECHNIKY MINDFULLNESS ČI TANEC?

NABÍDNI SI Z BOMBONIÉRY ON-LINE KURZŮ.

LÁSKYPLNÁ
aštánga jóga
??? 2023 | Olomouc

O síle, jemnosti a plnosti aštángové praxe. Seminář pro všechny, kdož chtějí poznat a ponořit se do její skutečné hloubky a podstaty. 

Ukážeme ti jak s aštángou začít, praktikovat ji a zůstat u ní. Umí obejmout a pohladit, ale také pořádně vyliskat a zpráskat tě, záleží na tom, jak k ní přistoupíš ty sám/sama.

Součástí každého bloku bude i praktická část, jinými slovy budeme na sobě vždy aplikovat to, o čem budeme mluvit.

PROGRAM

8:00 – 10:00 kouzlo aštánga jógy a jak správně uchopit její metodu

10:00 – 12:00 dech jako nezbytná esence každé ásany

12:00 – 13:00 volný čas na oběd
13:00 – 15:00
varianty pozic, fyzická hmota vs. jemná hmota ásany

15:00 – 17:00 špetka historie a tvoje otázky

cena 1 890,-

VOLNÁ MÍSTA:  14

OHÝBEJ
tělo i mysl
??? 2023 | Hrušovany n/Jev

Čtyřhodinový workshop z těla do duše. 

První dvě hodinky si vás vezme do parády Sann – narovná a pospravuje vaše utrápené a bolavé těla a navíc upeče dort!

Potom si dáme půl hodinovou pauzu nejen na dort, ale i na nějaké slané občerstvení a čaj (hrnky sebou!)

Druhou dvouhodinovku se spolu zaměříme na naší mysl, půjdeme z hmoty do jemnohmoty, pohladíme a polaskáme i naši duši.

PROGRAM

14:00 – 16:00 ohýbej tělo

16:00 – 16:30 pauza a občerstvení
16:30 – 18:30
ohýbej mysl

 

cena 850,-

VOLNÁ MÍSTA: 11  
E15A6179

NESNESITELNÁ LEHKOST ÁSAN
aneb nemuč se vlastní praxí
??? 2023 | Brno

Seminář o tom, jak najít ve vlastní praxi lehkost, radost a plynulost. Možná jsi totiž někdy slyšela, že aštánga jóga je náročná a těžká. Popravdě, to je jeden z největších nesmyslů na této planetě a totální nepochopení celého konceptu aštángy, zjistíš totiž, že tato praxe není vůbec o fyzické síle. Je však pravda, že každá praxe je odrazem tebe a tvého vlastního nastavení, takže je to tak těžký, jak si to uděláš, ale záměr to není. Ale aštánga za nic nemůže, ta je jinde. Pomůžeme ti ji najít, znovu objevit, ať jsi začátečník, či ji praktikuješ dlouhodobě. Podíváme se na ásany tak, aby ti v nich bylo dobře fyzicky a zkusíme spolu objevit i to, co se skrývá za fyzickou vrstvou. 

PROGRAM

8:00 – 9:30 mysore

10:00 – 12:00 hrubá hmota ásany

12:00 – 13:00 oběd a procházka
13:00 – 15:00
jemná hmota ásany

15:00 – 17:00 tvoje ásany a otázky

 

cena 1 800,-

VOLNÁ MÍSTA: obsazeno (lze se hlásit jako náhradník) 

Společně se SANN a BRATRS bistro, jsme pro tebe nachystaly  podzimní seminář s celodenním programem a výborným obědovým rautem, který si zkrátka nesmíš nechat ujít! 

Otevři si diář a rezervuj si jen a jen pro sebe sobotní den plný dechu, jógy, skvělého jídla a bandy stejně naladěných lidí.

Setkáme se v Brně na náměstí 28. října 17 na PATŘE. Kapacita míst je omezena na pouhých 10 účastníků, proto neváhej a rezervuj si podložku se co nejdříve!

BRATRS – nám nachystají vynikající obědový raut.

BRATRS – poznej jaké to je, když kluci vaří s láskou a vášní.

PATRO – prostor pro mysore a diskuzní část.

PATRO – společenská místnost.

VYBRAT SI MŮŽEŠ CELKEM Z ŠESTI KURZŮ!

TEEN JÓGA | Út 16:00 - 17:30

Jóga pro dospívající dívky ve věku od 12 do 19 let. Kurz ve kterém se seznámíš nejen s jógou, ale i sama se sebou. Součástí každého setkání budou dechové techniky pro zklidnění a zvládání stresu, naučíš se sekvence, které budeš moci cvičit i doma. Každou sekvenci také dostaneš vypsanou a vyobrazenou na papíře.

Mimo jógu si budeme povídat o všem, co tě zajímá. Každá lekce bude tématicky zaměřená. Těšit se můžeš i na přechodový rituál menarché.

Rozumím sama sobě. Jak mohu poznat sama sebe a kdo mi v tom může pomoci. K čemu je dobré rozumět sama sobě?

Umím zvládat své emoce. Jak emoce působí na moje chování. Odkud se berou a co s nimi?

Vím kam patřím a kde se cítím bezpečně. Touha zapadnout a někam patřit je přirozená. Kde cítím, že je mi dobře? Kde se cítím přijímaná a v bezpečí?

Vybírám si, co si pustím do hlavy. Čemu můžu věřit a jak sebou nenechat manipulovat. 

Odolávám nejistotě, neúspěchu i stresu. Jak reagovat, když se necítím jistě. Jak se poučit z vlastních chyb a vidět jejich důležitost?

Buduji a udržuji dobré vztahy. Kteří lidé kolem mě jsou pro mě důležití. Co mi vadí na druhých a co druhým může vadit na mě?

Konám dobro a stavím se zlu. Jak rozeznat dobro od zlo. Jak se cítím, když konám dobré skutky? Kde vzít odvahu čelit zlu?

Miluji své tělo a rozumím mu. Jak se naučit vnímat své měnící se tělo a mít ho ráda. Stěžejní částí bude přechodový rituál menarché, z holčičky se stává mladá dívka. Během rituálu si vytvoříme upomínkový náramek z minerálů.

Jsem tvůrkyní budoucnosti. Jak bude vypadat svět a můj život za 10 let, 20 let. Čím mohu sama přispět, aby byl svět lepším místem?

Mám život ve svých rukou. V čem spatřuji smysluplnost a naplnění života. Jaké jsou mé cíle a jak se mi je daří plnit?

VOLNÁ MÍSTA: 13

CENA: 1 890 Kč

HLUBOKÉ PONORY | Út 17:45 - 19:15

Čas strávený v přítomném bytí dechu, na který navážeme vizualizací a hlubokým ponorem do sebe a toho, co je skryto uvnitř nás. Tento kurz je pro všechny, kdo se chtějí poznávat, posouvat se a růst sami v sobě. Bude o zvědomování si našich hluboko uložených programů, které nás ovládají. Naučíme se, jak s nimi pracovat a zůstávat ve svém středu. Kurz protkneme intuitivní kresbou, dechovými technikami a vytvoříme si svůj jedinečný náramek.

Uprostřed našeho kruhu bude vyzdobený oltář květy, soškami a kartami, které budeme využívat na konci každého setkání. Blok a propisku psaní svých prožitků a poznatků ode mě dostaneš ke kurzu jako dárek. Na první lekci si sebou vezmi hrníček, který budeš po zbytek času využívat na lahodný čaj, který ti připravím.

Emoce a cesta do srdce. Emoce. Kde je cítím a jak prožívám své emoce. Jak s emocemi pracovat ve svůj prospěch. Jaká je moje nejsilnější emoce a jak se s ní skamarádit. Dechové techniky na jejich zvládnutí a ovládnutí. Žití v srdci – jednoduchá, avšak velmi účinná praxe, která tě naučí se znovu propojovat sama se sebou. Ukážu ti, kde v sobě najít ticho a klid i během bouře, tak, aby ses do něj mohla kdykoliv sama vrátit.

Technika pěti proč. Pohlédni do tváře skutečné podstatě svých problémů. Kde je skutečně zakopaný pes a jak ho vykopat? Přestaň klouzat po povrchu, nadechni se a ponoř se.

Technika dvou židlí. Co nejhoršího by se mohlo stát, kdyby sis dovolila být sama sebou? Jak se uvolnit od představ ostatních a žít svůj vlastní život?

Přepisování traumatu. Vrátíme se v čase a vezmeme si svou sílu zpátky. Sílu, která nám byla kdysi vzata. Prožijeme vše znovu a jinak, nikoliv jako oběť, ale vědomý tvořitel svého života.

Ženy v mém životě a má vnitřní žena. Pohlédneme jim do tváře a promluvíme s nimi. Uvolníme do prostoru vše, co v něm zůstávalo viset. Uvidíme svět jejich očima a pohlédneme do očí své vnitřní ženě.

Muži v mém životě a můj vnitřní muž. Pohlédneme jim do tváře a promluvíme s nimi. Uvolníme do prostoru vše, co v něm zůstávalo viset. Uvidíme svět jejich očima a pohlédneme do očí svému vnitřnímu muži.

Mé vnitřní dítě. Jak mu je a jak se cítí. Co ode mne potřebuje a jak mu naslouchat. Jak si dát to, co mi chybělo v dětství?

Tvorba náramku. Pomocí rituálu si vytvoříme svůj náramek a manifestujeme do něj to nejhlavnější, co nám scházelo, stále schází a nenacházíme to ve vnějším světě.

Vnitřní bohyně. Kdo je, jak vypadá a jak se cítí? Jak ji nechat vyrůst do její skutečné síly? Zahodíme vše, co ji brání v tom zářit.

Jak si správně přát. Jak formovat to, co si chceme do svého života přitáhnout. Jak to skutečně silně a účinně vizualizovat.

VOLNÁ MÍSTA: 4

CENA: 1 990 Kč

DĚTSKÁ JÓGA | Čt 16:00 - 17:30

Lekce jógy pro děti od 4 – 9 let. Děti se zábavnou a nenucenou formou naučí vnímat svůj dech, propojí hemisféry, zacvičí si jógové pozice a naučí se reflektovat. Na každé lekci nás navštíví různé zvířátka, které nám předají svoji moudrost. Budeme také tancovat a dovádět, vždy si během lekce vyrobíme nebo namalujeme nějakou drobnůstku.

Na každé lekci se naučí novou básničku, do které zakomponujeme jógové pozice a dostanou ji domů vytištěnou tak, aby si ji mohly kdykoliv zacvičit. Na konci každé lekce si přečteme krátkou pohádku, u které budeme relaxovat.

VLK – vlk nás láká hluboko do lesa, duch vlka nás naučí nebát se říct, že nevím, pokoře, touze učit se, když tuhle touhu neztratíme, tak nikdy nezestárneme 

MÝVAL – buď odvážný a neměj strach, duch mývala nas naučí houževnatosti, nevzdávat se a jít si za svým, ukáže nám, jak pracovat s návaly vzteku a agrese

PAPOUŠEK – sleduj svá slova, duch papouška nás naučí vnímat, co říkáme, ukáže nám moc hlasu a slov, jak změnit dialogy v našem srdci

SLON – uč se z minulosti, duch slona nás naučí úctě a respektu k tradicím, ukáže nám, jak se poučit z nejhoršího

SKUNK – buď si vědom své hodnoty, duch skunka nás naučí být pyšní sami na sebe, ukáže nám, jak být sami sebou a jak pěstovat sebeúctu

PAVOUK – uskutečni své sny, duch pavouka nám našeptá, jak být kreativní, tvořit a nenechat se odradit, pro své sny musíme něco udělat, poradí nám jaké kroky uskutečnit

NOSOROŽEC – překonej jakoukoli překážku, duch nosorožce nás naučí veřit v naši sílu, ukáže nám vidět možnosti a že né vždy musíme jít hlavou proti zdi

MRAVENEC – čas na spolupráci, duch mravence nás naučí, jak si říct o pomoc a jak ji přijmout, naučí nás, že nemusíme dělat všechno sami

MOTÝL – transformace je krásná, duch motýla nás naučí že jedinou jistotou, je změna a naučí nás je přijímat, jak s grácií přojít nepříjemnými fázemi

ŽELVA – cesta k vítězství je pomalá, ale jistá, duch želvy nás přijde naučit, že naše hodna je v tom, že jsme a ne v tom, co děláme, ukáženám jak se vzdát touhy soutěžit a mít věci pod kontrolou

VOLNÁ MÍSTA: 2

CENA: 1 890 Kč

CESTA ŽENY | Čt 17:45 - 19:15

Cesta k vlastní autentičnosti, cesta k pochopení sama sebe. Projdeme ženskými archetypy, jenž se vyznačují divokostí, jemností a něžností, ale třeba i tajemností a tajuplností. Všimneme si rozdílů mezi nimi, které archetypy se v nás prolínají navzájem. Zažijeme hluboký vhled do sebe samé a porozumění nejen sobě, ale i svým matkám, dcerám či babičkám a našim vztahům k nim. Na této cestě budeme snoubit jógu, intuitivní tanec a přechodové rituály, díky kterým společně překročíme práh vědomého ženství a ze kterých si odnesete malý dárek.

Uprostřed našeho kruhu bude vyzdobený oltář květy, soškami a kartami, které budeme využívat na konci každého setkání. Blok a propisku psaní svých prožitků a poznatků ode mě dostaneš ke kurzu jako dárek. Na první lekci si sebou vezmi hrníček, který budeš po zbytek času využívat na lahodný čaj, který ti připravím.

Holčička. Jak přestat být hodnou holčičkou a co mi chybělo, když jsem byla malá. Jak si to dát dnes.

Kněžka. Jaký je můj postoj k moudrosti a studiu? Co ve mě zanechala škola? 

Divoška. Jak projevuji svou nespoutannost a čím šokuju. Co mě brzí a jak za sebou přestat tahat hodnou holčičku. Co je pro mě divokost?

Dárkyně života a matka. Jak využívám svou tvůrčí moc a sílu? Co je pro mě zodpovědnost a umím nechat ostatním tu jejich?

Bohyně. V čem vnímám svou jedinečnost. Co je pro mě svoboda? V čem v sobě spatřuji božské?

Posvátná milenka. Jak vnímám sex? Co ve mě vyvolává? Jaká umím být milenka?

Vizionářka. Jak předbíhám svou dobu? O čem sním a v co věřím? Jaké jsou mé ideály?

Bojovnice/amazonka. Za co ve svém životě bojuji? Jakých svým životních postojů se nevzdám? V čem je má síla?

Čarodějka/léčitelka. Jak umím pracovat se svojí intuicí? Jak dokážu být empatická? Jak vnímám citlivost a zranitelnost?

Stařena. Co pro mě znamená kontrola? Umím přestat kontrolovat? Umím přijmou věci tak jak jsou?

VOLNÁ MÍSTA: 14

CENA: 1 990 Kč

JÓGA A AROMATERAPIE | Ne 17:00 - 19:00

Dvouhodinové spočinutí s jógou a aromaterapii. Těšit se můžeš na zcela individuální přístup. V první půl hodince nás Lucka vždy provede a zasvětí do svého světa bez chemie. Budeme tvořit a hrát si s vůněmi. Následovat bude hodinová seance dechu, ásan, či meditace, kterou povedu já. Těšit se můžeš na jógu takovou jaká byla, bez plytkosti v její absolutní hloubce. Každou dvouhodinovku zakončíme půl hodinovou relaxací, během které vás postupně opečujeme – Lucinka masáží obličeje a já jemným dotykem a energií reiki. Na relaxaci dostaneš na oči Na konci každé dvouhodinovky dostaneš na papíře krátké shrnutí povídání o vůních i o józe.

Uprostřed našeho kruhu bude vyzdobený oltář květy, soškami a kartami, které budeme využívat na konci každého setkání. Blok a propisku psaní svých prožitků a poznatků ode mě dostaneš ke kurzu jako dárek. Na první lekci si sebou vezmi hrníček, který budeš po zbytek času využívat na lahodný čaj, který ti připravíme. K zakoupení navíc budou k dispozici non-toxic produkty z Lucčiných kouzelných ruk.

Úvod do aromaterapie. Proč, jak, kdy, k čemu? Plus základy non toxic a ukázky výrobků k vyzkoušení. Úvod do jógy, důležitost správného dýchání, aplikace do pohybu.

Bližší nahlédnutí do aromaterapie, ukázka vonných olejů, příklady k čemu který může posloužit. Intuitivní kapání esencí na dřívko, vyzkoušíme i se zavázanýma očima a probudíme náš čich. Co v nás vůně vyvolávají? Opakování dechu a jeho esence. Bude následovat hluboký ponor do ásan se zavázanýma očima.

Výroba koupelových solí/solného peelingu na míru. Vysvětlení, která esence či bylinka může pomoci na konkrétní zdravotní problém (mykózy, hemoroidy, častá kvasinka, vysvětlení proč nejsou vhodné intimní gely). V jógovém okénku se zaměříme na předklonové pozice a jak je dělat správně

Antistresová směs esencí, aroma v místnosti laděné v tomto duchu, teoretický návod na výrobu čaje “na nervy”. Naučíme se jógové techniky na zvládání stresu, aneb jak se z toho nezbláznit.

Výroba vlastního osobního parfému z esencí, které budou k dispozici, v kombinaci s bylinkami a květy. V jógovém okénku se tentokrát zaměříme na předklonové pozice a jak je dělat správně.

Směs esencí při nemoci, naladění na závěrečné tvoření inhalačních tyčinek na poslední lekci. Příklady čajových směsí či vhodných aroma olejů při respiračních potížích. Jak předcházet a léčit respirační onemocnění z pohledu jógy? Dechové techniky, které pomáhají při sezonní rýmě, alergiích a astmatu.

Bolesti hlavy, možné příčiny, první pomoc, které body na těle mačkat, které vůně a bylinky vyhledávat a těmito vůněmi provoněný prostor.  Bude následovat velmi jemná meditativní praxe jógy zaměřena na zpomalení a zvědomění se v tady a teď.

Vůně na podporu energie, čím se nabudit. V tomtéž duchu vůně v prostoru. V jógovém okénku se zaměříme na práci s energií v těle, jak ji v těle najít, rozvířit a jak ji posílat. Naučíme se vnímat energie jednotlivých ásan.

Afrodiziakální vůně. V jógovém okénku se tentokrát zaměříme na pozice na otevírání kyčlí a jak je dělat správně. Naučíme se také techniky na probuzení a rozvíření sexuální energie.

Výroba inhalační tyčinky na míru (antistres, afrodiziakální, proti rýmě, nebo jakoukoliv vůni budou samy chtít), otázky. V jógovém okénku se tentokrát zaměříme na rotační pozice a jak je dělat správně.

VOLNÁ MÍSTA: 12

CENA: 3 490 Kč

21 NÁVODŮ K PRAXI | SEŠIT PRO TVÉ POZNÁMKY | DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY

Určitě se k tobě již dostal pojem “mindfulness”. Tenhle kurz si klade za cíl naučit tě žít v přítomném okamžiku, být vědomý a přítomný tady a teď. 

10 VIDEÍ | 60 MINUT

Dostaň se pod povrch ásan k jejich pravé esenci. Hledáš-li absolutně jemné spočinutí na vlnách svého dechu, až do hloubky sama sebe, pak je tento balíček pro tebe. Deset sezení během kterých se seznámíme s touto ultimátní technikou, během které se zavřenýma očima pozorujeme, co se děje uvnitř. Nacházíme světlo ve tmě, do všeho co přijde se uvolni a rozpusť. Kvůli hlubšímu napojení a prožitku obsahují lekce absolutní minimum ásan. Tuto praxi sama pro sebe nazývám meditativní jóga.

 

10 NÁVODŮ K PRAXI | DOPLŇUJÍCÍ OTÁZKY

Malý princ, kdo by ho neznal? Čí srdce by nezasáhl a čí oči by nerozplakal? Máš-li to stejně, pak je tento kurz právě pro tebe.

Kráčej s námi vědomou cestou Malého prince i ty. Čeká tě celkem deset týdnů a deset témat.

V rámci každého týdne se jednotlivě zaměříme na tyto postavy z knihy: 

Král – Domýšlivec – Pijan – Byznysmen – Lampář – Zeměpisec – Letec -Růže – Liška – Malý Princ

Čeká tě deset videí a úkol na každý týden. Kam tato cesta vede? A co tě čeká na konci cesty? Nech se překvapit, jaké poselství pro tebe Malý princ má!

1 TEORETICKÉ VIDEO | 10 HUDEBNÍCH NAHRÁVEK S KOMENTÁŘEM I BEZ

Že neumíš tančit? Skvěle! Pak je tento kurz přímo pro tebe.

Miluju tanec, miluji pohyb těla a duše, a proto ti jej chci předat v tomto balíčku. Roztanči díky němu své tělo a pohlaď svoji duši. Nečekají tě zde žádné choreografie, jen čistá radost z pohybu, který bude vycházet tvého nitra.

Co je obsahem kurzu? V úvodním videu se s intuitivním tancem seznámíme, Co to je a jak tančit intuitivně? Následuje deset čistě zvukových nahrávek vždy k konkrétním tématem, ke kterému budeš mít namluvený úvod a následně tě i praxí jemně provedu.

3 VIDEA | 1 AUDIO ZÁZNAM | 3 TELEFONÁTY | TIŠTĚNÁ SKRIPTA

V tomto kurzu se s tebou podělím o velmi důležitou část mé praxe, kterou je velmi mocná meditace MerKaBa, a to prosím ber bez nadsázky. Osobně jsem byla překvapená její účinností a intenzitou. Právě díky sile, kterou tato praxe obnáší, vřele doporučuji se nějaký čas věnovat praxi meditace a všímavosti (pokud takovou svou praxi zatím nemáš, zkus nejdříve kurz ŽÍT TADY A TEĎ).

Kurz započneme úvodním telefonátem, při kterém se spolu seznámíme a řekneme si pár důležitých věcí. K on-line kurzu ti zašlu i tištěné skripta, jako doplňek k on-line záznamu, tak aby tvá samostatná praxe byla o mnoho snažší. Obsahem záznamů je povídání o posvátné geometrii, o MerKaBě, samotné učení techniky meditace, mnou namluvená meditace. Po shlédnutí všech záznamů a nastudování skript si spolu znovu zavoláme a vyjasníme si případné nesrovnalosti v praxi. Následuje již tvá vlastní praxe, které se budeš věnovat měsíc v kuse, dělat si poznámky a poté se spolu opět telefonicky spojíme. 

3 TEORETICKÁ VIDEA

Denní minimum se skládá z pozdravů slunci A + B a třech závěrečných ásan první série aštánga jógy. Probereme metodu, naučíme se praktikovat denní minimum a na závěr přidáme pránájámu. Umíš už denní minimum? Napiš si o soukromou lekci! Provedu Tě celou první sérii.

VYBER SI SVŮJ ON-LINE KURZ NA MÍRU!

Don't miss attractions like the Promenade, Hacarmel market, Neve Tzedek and many more.