O mně

kdo je planet MErkaba?KDO JSEM ANEB

TENTO PŘÍBĚH JE MŮJ

 

Každý máme svoji cestu, moje cesta jógy začala v roce 2012 při studiích v Istanbulu, kde jsem si uvědomila, že tudy má cesta nevede. Byla jsem tenkrát na bakalářském studiu Bezpečnostních a strategických studií na Masarykově univerzitě v Brně. Zcela pragmaticky jsem uvážila, že by bylo lepší dělat něco, co mi jde tak nějak přirozeně, ať se moc nenadřu. Od malička jsem byla takový gumový medvídek, ohebnost mám zděděnou po mamince, která v mládí dělala gymnastiku… nu a tak jsem se rozhodla, že budu lektorka jógy! Když se na to dívám takhle zpětně, je to velmi úsměvné. Vyhledala jsem si kurz v Praze, který byl naštěstí pro mě již plně obsazen a tak jsem se rozhodla odjet rovnou do kolébky jógy – do matky Indie, kde jsem samozřejmě zjistila, že jóga není o tom dát si nohy za hlavu, jak jsem si původně myslela. Na učitelský trénink jsem odjela na začátku roku 2013 a měsíc strávený v Indii byl pro mě zcela transformačním zážitkem. Změnilo se vše od způsobu myšlení po stravovací návyky a to jsem tenkrát ještě vůbec netušila, že jsem teprve na začátku.

Na svoji další cestu jsem se vydala roku 2014 a pobyt v Indii jsem si prodloužila na tři měsíce, protože první pobyt byl žalostně krátký. Druhý pobyt byl pro mě zklamáním a velmi rozporuplným zážitkem, pomalu mi docházelo, že se z ášramu stává tvrdý byznys a lidské ego hraje prim. Odjížděla jsem se smíšenými pocity, přesto rozhodnutá se do Indie ještě vrátit, ale již na jiné místo.

Přestože jsem absolvovala učitelské tréninky zaměřené na hatha jógu ve své praxi jsem se v té době intenzivně věnovala bikram józe, po čase jsem však zjistila, že mi v této sérii něco chybí a do cesty mi přišla aštánga jóga. Svou další plánovanou cestu do Indie jsem odložila a v roce 2017 jsem v Bratislavě absolvovala učitelský kurz “old school” aštánga jógy u Jaro Páveka. Na kurz jsem odjížděla docela nejistě, přece jen… co se zrovna v Bratislavě můžu dozvědět o józe, že ano? Po prvním víkendu jsem se hořce smála sama sobě a připadla si jako Alenka v říši divu – dech, bandy a cože… dršti? TAK TOHLE JE TA JÓGA A PROČ MI O TOM V INDII NIKDO NIC NEŘEKL? Nová cesta poznání, nové změny, vše se děje znovu, ale o mnoho intenzivněji. Bratislava mi změnila život, nejenže jsem na tréninku poznala svého budoucího muže a otce mých dětí, ale změnila i způsob učení a vnímání jógy, který jsem do té doby měla.

Čemu se věnuji, když zrovna neučím? V současnosti nejvíce volného času věnuji tvorbě a úpravě svých webových stránek, e-shopu a chystám se na střih videí. Pokud mám ještě trošku volného času, tak jej věnuji svým koníčkům, mezi které patří šití a vyšívání. Celý život jsem byla studentský tip a ležela jsem v knížkách (pokud jsem teda zrovna pracovala za barem)! Až nedávno jsem se dostala k šicímu stroji a musím říct, že je to opravdu kouzlo, když vám něco vytváříte vlastníma rukama a pak to jako bonus ještě můžete nosit! Pomaličku si chystám i vlastní projekt týkající se šití a vyšívání LAZYOGURT (který zde můžete podpořit svým lajkem). Bohužel zatím na něj nemám tolik času, kolik bych si přála. Svůj čas také věnuji studiu ájurvédy. Mým velkým přáním je jednoho dne umět dát lidem do rukou znalostí, které jim dopomohou k jejich vyléčení. 

A jestli si můžu ještě něco přát, tak narodit se v příštím životě jako Turek, nebo se aspoň naučit jejich jazyk, protože Turečtina nezní krásně jenom mému uchu, ale i srdci.

Mnohým z vás pravděpodobně neušlo ani to, že jsem velký fanoušek a blázen do Hvězdných válek a postava Darth Vadera má pro mě spoustu skrytých poselství. Skutečným zenovým mistrem je však bezesporu zelený “skřítek” Yoga. Inspiruj se i ty některými jeho citáty níže, nebo třeba zjisti, kdo další inspiruje mě.

Skutečně krásná, mysl dítěte je.

Dělej, nebo nedělej. Není žádné pokusím se.

Pojmenován musí být tvůj strach, než ho zapudit můžeš.

Strach je cesta k temné straně, strach vede k zlobě, zloba vede k nenávisti, nenávist vede k utrpení.

Reference

Na světě je jen hrstka takových lidí, jako je Lucka. Její lekce a víkendy jsou úžasnou cestou za poznáním sebe sama. Ukáže vám jak pracovat se svým tělem a jak překonávat své limity. Dokáže vás při meditaci ponořit do hloubky vašeho nitra, zklidnit rozbouřenou hladinu vědomí a vynést z hloubky podvědomí na povrch to nejlepší. A když pak s ostatními rozezníte posvátné "ÓM", vibruje kolem vás neskutečná energie a duše se naplní klidem. Tohle se dá zažít u Lucie na lekci. A stojí to za to!!!
Martina R.
fotogravka
Když jsem do Vašich lekcí vstoupila, bylo mi 64 let. Bolela mě záda, bederní páteř mi s bolestí dovolovala se narovnat, měla jsem potíže s dýcháním, udržet rovnováhu byla docela potíž. Nyní je mi 67 let, a s pokorou a poděkováním mohu říci, že záda mám v pohodě, lékařka, která mi dýchací potíže léčila, mě vyřadila z evidence, podvědomě se při chůzi narovnávám, vím, co je to uvědomit si "tady a teď", přijmout přítomný okamžik, dala jste mi mnohem více, než mohu pár slovy vypsat. Vystihují to také Vaše slova, že jóga nejsou pouze ásany, ale jóga je zejména o vnitřní práci s vlastním bytím a vědomím. Ještě jednou tisíceré díky za vše, co jste mi předala a dala možnost poznat a přijmout.
Marie Z.
účetní
Když jsem přišla na jógu k Lucince, tak jsem netušila, jak moc mě může ovlivnit. Po první lekci jsem věděla, že to je TA jóga a Ta cesta, kterou chci jít. Byla jsem moc ráda, že na tak velké planetě v tak malém městě se objevila jedna krásná, silná a statečná jógínka, která se toho fakt nebojí a má tolik sil, že by je mohla rozdávat. Nakonec se z nás staly i dobré přítelkyně a já si toho moc vážím, protože Lucka je pro mě stále velkou inspirací. Jedno vím jistě, učí, co žije a čemu věří. Srdce má na správném místě a neustále jde kupředu. Lucie se odstěhovala, takže pro nás již nebude, tak jednoduché si zajít na její lekci, ale Vy, kteří o Lucce přemýšlíte, protože je u Vás nová a chtěli by jste její lekci zajít, tak vřele doporučuji a za mě, máte velké štěstí, že Lucka přišla k Vám. Lucince přeji mnoho skvělých žáků a učitelů, protože tím jsme si všichni navzájem. Namaste..
Klára J.
lektorka jógy
Jóga s Luckou není jen o fyzickém cvičení. Jóga s Luckou má hloubku. Když praktikujete pravidelně a od srdíčka (né jen nahonit svaly), dostanete se na samé dno a začne se vše postupně čistit. A mnohdy to není procházka růžovým sadem. Najednou zjistíte, že žijete v nefunkčním vztahu a také ale pochopíte proč (je to hodně bolestné, ale o to více očišťující). Zčistajasna si volíte potraviny, které tělo potřebuje ... už nemusíte bojovat s odpíráním nezdravých věcí (sladkostí, přesmažených jídel, jídla v pozdní hodiny...) a také pochopíte proč. Najednou přehodnotíte své životní priority, zjistíte, že není kam spěchat, není za čím se honit... ztišíte se, zklidníte se a začnete si užívat přítomného okamžiku. Začnete žít tady a teď. Neřešíte, co bylo a co bude... Prostě jste konečně sami se sebou. Tato cesta není jednoduchá, ale stojí za to . Luci: "Děkuji, že jsem tě mohla poznat a děkuji Ti za úžasné lekce pod tvým vedením, i za nezapomenutelné Víkendy s jógou a za tvůj přístup k vedení lekcí". ... Protože jde vidět, že to děláš s láskou a jdeš do hloubky.
Marie L.
účetní
Lucie - moje první průvodkyně jógovou zkušeností. Díky ní jsem se naučila žít svobodněji, opravdověji vnímat a radovat se. Díky ní jsem si našla svoji cestu. Na podložce vás naučí, jak najít ve svém těle lehkost i oporu a ty si pak vzít s sebou i do běžného života.
Lucie P.
lektorka jógy
Skvěle vedené lekce jógy, na které se člověk opravdu těší. Lucka je hodný člověk, který opravdu rozumí tomu, co dělá. Po každé hodině jógování se cítím jako znovuzrozený - fyzicky i psychicky.
Mirek L.
...
Jóga s Lucii se dá popsat několika slovy: relax, meditace, opravdovost, vědomí, dech, výzva a láska k pohybu. S Lucií jsme se poznali v roce 2014, kdy jsem jen tak omylem zabloudil na její lekci. Její přístup a osobnost vás jednoduše inspirují natolik, že prostě dorazíte znovu a znovu, protože vás to prostě baví. Je jedinečná a každá lekce s ní je zábava, zážitek a poznání něčeho nového. Vřele doporučuji.
Michal H.
specialista interní komunikace
(Stále na ni čekám, Pepi!)
Josef N.
stavbař
Chceš mi napsat referenci? Jdi do kontaktů a pošli mi jí do zprávy!
Ty
moje podpora