Poušť

Osamělost a prázdnota, ve které máme jedinečnou možnost střetnout se se sebou samým. Samota v nás otevírá možnost přerodu, ukazuje nám naší omezenost, ale tím i možnosti k proměně. Nelítostná a nemilosrdná poušť je pro nás nabídkou k nejupřímnějšímu setkání se sebou samotnými. Tady není kam utéct. Dokud kolem nás neustále něco hučí, hlučí, mluví, nebo zpívá… neslyšíme se, nenasloucháme si a odpojíme se. Díky tichu a samotě se ve svém nitru můžeme konfrontovat svými stíny i démony, můžeme zde čelit otázce, která proniká do morku našich kostí. Jak nebýt mrtvá zaživa? Jak odhrnout ty těžké nánosy, které v nás vytváří rozum a nekončící nutnosti a osvobodit své vnitřní dítě.

Osamělost a prázdnota v nás může vytvářet vnitřní úzkost a tak se před ní schováváme. Utíkáme před samotou a tichem, utíkáme před tím, co je ukryto hluboko uvnitř nás. Jakou úzkost v sobě ukrýváš? Kdo je ten had uvnitř nás? Zvědom si své strachy, hledej hluboko uvnitř sebe odpověď na otázku:

MÝM NEJVĚTŠÍM STRACHEM JE?

  1. Je to snad strach z toho být sama? Že mě opustí partner?
  2. Nebo strach, že přijdu o práci?
  3. Že se mým dětem přihodí něco zlého?
  4. Strach ze smrti?
  5. Strach ze ztráty milovaných?
  6. Strach, že zemřu dřív, než vůbec začnu žít svůj život?

Pokud jsi na dně, tak jediná cesta je vzhůru. V poušti, v “krizích života” můžeme najít to nejdůležitější – lásku k sobě samým. Na prahu zoufalství se vzdej, uvolni se do pádu a v pádu pocítíš mír. Nalezneš sebe sama a budeš mít v sobě nejlepšího přítele už navždy.

Vystoupení z komfortní zóny nás posouvá dál. Napiš si pět věcí, které bys v životě neudělala. Pak je postupně jednu po druhé udělej.

NIKDY BYCH…

  1. Nevlezla bych do studené vody v zimě.
  2. Nikdy bych nešla sama do posilovny / do kina / na oběd / na výlet…
  3. Nejela s manželem na ryby.
  4. Nešla na hodinu zumby / baletu / pole dance / břišních tanců…

Přestat házet vinu na druhé, převzít ZODPOVĚDNOST za svůj život a co se mi v něm děje!

Před krizí máme tendenci utéct, ztratit se, přehlížet ji. Mnoho z nás proto pohltí svět sociálních sítí, která vcucne naši pozornost a my tak zapomene na to, čím procházíme. Kolik času trávíš na sociálních sítí? Tvůj telefon ti to umí spočítat. Zkus tento čas omezit, tak aby tvá mysl trávila více času nestimulovaná a ty jsi se mohla zaměřit do sebe. Začnou se dít velké změny. Ze začátku to může být náročné, vnímej u toho jak velkou závislost na telefonu máš.

  • Omez čas na telefonu a od 20:00 – 8:00 si nechej telefon v leteckém režimu.
  • Zkus ideálně 90minut před spaním a po probuzení nebrat telefon do ruky.
  • Pořiď si hodinky, nebo budík, pokud potřebuješ telefon kvůli času.
  • Neber telefon do ruky, když jsi na procházce, dovol si nechat ho doma.
  • Neber telefon do ruky když řídíš.
  • Stanov si cíl kolik času denně chceš trávit čas na sociálních sítích, nebo s telefonem v ruce.

Tip: Kde v dnešní době zakusit opravdové ticho a samotu? Ze své vlastní zkušenosti doporučuju POBYT VE TMĚ, ale můžete si vybrat i něco méně drastičtějšího, jako třeba OFFLINE POBYT V PŘÍRODĚ (což můžete zkusit i někde na chalupě), či pobyt s VIPASSANA MEDITACÍ.

Teprve, když si dovolíme prožít krizi, zůstat sami v tichu a neutíkat před sebou, můžeme se znovu shledat se svým vnitřním dítětem… Malým princem / Malou princeznou.