Kurzy


AKTUÁLNĚ VYPSANÉ KURZY

 

od 17. 1. TEEN JÓGA

od 17. 1. HLUBOKÉ PONORY

od 19. 1. JÓGA PRO DĚTI 

od 19. 1. CESTA ŽENY

od 22. 1. JÓGA A AROMATERAPIE

Podrobnější informace o kurzech hledej níže.

TEEN JÓGA | Út 16:00 - 17:30

Jóga pro dospívající dívky ve věku od 12 do 19 let. Kurz ve kterém se seznámíš nejen s jógou, ale i sama se sebou. Součástí každého setkání budou dechové techniky pro zklidnění a zvládání stresu, naučíš se sekvence, které budeš moci cvičit i doma. Každou sekvenci také dostaneš vypsanou a vyobrazenou na papíře.

Mimo jógu si budeme povídat o všem, co tě zajímá. Každá lekce bude tématicky zaměřená. Těšit se můžeš i na přechodový rituál menarché.

Rozumím sama sobě. Jak mohu poznat sama sebe a kdo mi v tom může pomoci. K čemu je dobré rozumět sama sobě?

Umím zvládat své emoce. Jak emoce působí na moje chování. Odkud se berou a co s nimi?

Vím kam patřím a kde se cítím bezpečně. Touha zapadnout a někam patřit je přirozená. Kde cítím, že je mi dobře? Kde se cítím přijímaná a v bezpečí?

Vybírám si, co si pustím do hlavy. Čemu můžu věřit a jak sebou nenechat manipulovat. 

Odolávám nejistotě, neúspěchu i stresu. Jak reagovat, když se necítím jistě. Jak se poučit z vlastních chyb a vidět jejich důležitost?

Buduji a udržuji dobré vztahy. Kteří lidé kolem mě jsou pro mě důležití. Co mi vadí na druhých a co druhým může vadit na mě?

Konám dobro a stavím se zlu. Jak rozeznat dobro od zlo. Jak se cítím, když konám dobré skutky? Kde vzít odvahu čelit zlu?

Miluji své tělo a rozumím mu. Jak se naučit vnímat své měnící se tělo a mít ho ráda. Stěžejní částí bude přechodový rituál menarché, z holčičky se stává mladá dívka. Během rituálu si vytvoříme upomínkový náramek z minerálů.

Jsem tvůrkyní budoucnosti. Jak bude vypadat svět a můj život za 10 let, 20 let. Čím mohu sama přispět, aby byl svět lepším místem?

Mám život ve svých rukou. V čem spatřuji smysluplnost a naplnění života. Jaké jsou mé cíle a jak se mi je daří plnit?

VOLNÁ MÍSTA: 13

CENA: 1 890 Kč

HLUBOKÉ PONORY | Út 17:45 - 19:15

Čas strávený v přítomném bytí dechu, na který navážeme vizualizací a hlubokým ponorem do sebe a toho, co je skryto uvnitř nás. Tento kurz je pro všechny, kdo se chtějí poznávat, posouvat se a růst sami v sobě. Bude o zvědomování si našich hluboko uložených programů, které nás ovládají. Naučíme se, jak s nimi pracovat a zůstávat ve svém středu. Kurz protkneme intuitivní kresbou, dechovými technikami a vytvoříme si svůj jedinečný náramek.

Uprostřed našeho kruhu bude vyzdobený oltář květy, soškami a kartami, které budeme využívat na konci každého setkání. Blok a propisku psaní svých prožitků a poznatků ode mě dostaneš ke kurzu jako dárek. Na první lekci si sebou vezmi hrníček, který budeš po zbytek času využívat na lahodný čaj, který ti připravím.

Emoce a cesta do srdce. Emoce. Kde je cítím a jak prožívám své emoce. Jak s emocemi pracovat ve svůj prospěch. Jaká je moje nejsilnější emoce a jak se s ní skamarádit. Dechové techniky na jejich zvládnutí a ovládnutí. Žití v srdci – jednoduchá, avšak velmi účinná praxe, která tě naučí se znovu propojovat sama se sebou. Ukážu ti, kde v sobě najít ticho a klid i během bouře, tak, aby ses do něj mohla kdykoliv sama vrátit.

Technika pěti proč. Pohlédni do tváře skutečné podstatě svých problémů. Kde je skutečně zakopaný pes a jak ho vykopat? Přestaň klouzat po povrchu, nadechni se a ponoř se.

Technika dvou židlí. Co nejhoršího by se mohlo stát, kdyby sis dovolila být sama sebou? Jak se uvolnit od představ ostatních a žít svůj vlastní život?

Přepisování traumatu. Vrátíme se v čase a vezmeme si svou sílu zpátky. Sílu, která nám byla kdysi vzata. Prožijeme vše znovu a jinak, nikoliv jako oběť, ale vědomý tvořitel svého života.

Ženy v mém životě a má vnitřní žena. Pohlédneme jim do tváře a promluvíme s nimi. Uvolníme do prostoru vše, co v něm zůstávalo viset. Uvidíme svět jejich očima a pohlédneme do očí své vnitřní ženě.

Muži v mém životě a můj vnitřní muž. Pohlédneme jim do tváře a promluvíme s nimi. Uvolníme do prostoru vše, co v něm zůstávalo viset. Uvidíme svět jejich očima a pohlédneme do očí svému vnitřnímu muži.

Mé vnitřní dítě. Jak mu je a jak se cítí. Co ode mne potřebuje a jak mu naslouchat. Jak si dát to, co mi chybělo v dětství?

Tvorba náramku. Pomocí rituálu si vytvoříme svůj náramek a manifestujeme do něj to nejhlavnější, co nám scházelo, stále schází a nenacházíme to ve vnějším světě.

Vnitřní bohyně. Kdo je, jak vypadá a jak se cítí? Jak ji nechat vyrůst do její skutečné síly? Zahodíme vše, co ji brání v tom zářit.

Jak si správně přát. Jak formovat to, co si chceme do svého života přitáhnout. Jak to skutečně silně a účinně vizualizovat.

VOLNÁ MÍSTA: 4

CENA: 1 990 Kč

DĚTSKÁ JÓGA | Čt 16:00 - 17:30

Lekce jógy pro děti od 4 – 9 let. Děti se zábavnou a nenucenou formou naučí vnímat svůj dech, propojí hemisféry, zacvičí si jógové pozice a naučí se reflektovat. Na každé lekci nás navštíví různé zvířátka, které nám předají svoji moudrost. Budeme také tancovat a dovádět, vždy si během lekce vyrobíme nebo namalujeme nějakou drobnůstku.

Na každé lekci se naučí novou básničku, do které zakomponujeme jógové pozice a dostanou ji domů vytištěnou tak, aby si ji mohly kdykoliv zacvičit. Na konci každé lekce si přečteme krátkou pohádku, u které budeme relaxovat.

VLK – vlk nás láká hluboko do lesa, duch vlka nás naučí nebát se říct, že nevím, pokoře, touze učit se, když tuhle touhu neztratíme, tak nikdy nezestárneme 

MÝVAL – buď odvážný a neměj strach, duch mývala nas naučí houževnatosti, nevzdávat se a jít si za svým, ukáže nám, jak pracovat s návaly vzteku a agrese

PAPOUŠEK – sleduj svá slova, duch papouška nás naučí vnímat, co říkáme, ukáže nám moc hlasu a slov, jak změnit dialogy v našem srdci

SLON – uč se z minulosti, duch slona nás naučí úctě a respektu k tradicím, ukáže nám, jak se poučit z nejhoršího

SKUNK – buď si vědom své hodnoty, duch skunka nás naučí být pyšní sami na sebe, ukáže nám, jak být sami sebou a jak pěstovat sebeúctu

PAVOUK – uskutečni své sny, duch pavouka nám našeptá, jak být kreativní, tvořit a nenechat se odradit, pro své sny musíme něco udělat, poradí nám jaké kroky uskutečnit

NOSOROŽEC – překonej jakoukoli překážku, duch nosorožce nás naučí veřit v naši sílu, ukáže nám vidět možnosti a že né vždy musíme jít hlavou proti zdi

MRAVENEC – čas na spolupráci, duch mravence nás naučí, jak si říct o pomoc a jak ji přijmout, naučí nás, že nemusíme dělat všechno sami

MOTÝL – transformace je krásná, duch motýla nás naučí že jedinou jistotou, je změna a naučí nás je přijímat, jak s grácií přojít nepříjemnými fázemi

ŽELVA – cesta k vítězství je pomalá, ale jistá, duch želvy nás přijde naučit, že naše hodna je v tom, že jsme a ne v tom, co děláme, ukáženám jak se vzdát touhy soutěžit a mít věci pod kontrolou

VOLNÁ MÍSTA: 2

CENA: 1 890 Kč

CESTA ŽENY | Čt 17:45 - 19:15

Cesta k vlastní autentičnosti, cesta k pochopení sama sebe. Projdeme ženskými archetypy, jenž se vyznačují divokostí, jemností a něžností, ale třeba i tajemností a tajuplností. Všimneme si rozdílů mezi nimi, které archetypy se v nás prolínají navzájem. Zažijeme hluboký vhled do sebe samé a porozumění nejen sobě, ale i svým matkám, dcerám či babičkám a našim vztahům k nim. Na této cestě budeme snoubit jógu, intuitivní tanec a přechodové rituály, díky kterým společně překročíme práh vědomého ženství a ze kterých si odnesete malý dárek.

Uprostřed našeho kruhu bude vyzdobený oltář květy, soškami a kartami, které budeme využívat na konci každého setkání. Blok a propisku psaní svých prožitků a poznatků ode mě dostaneš ke kurzu jako dárek. Na první lekci si sebou vezmi hrníček, který budeš po zbytek času využívat na lahodný čaj, který ti připravím.

Holčička. Jak přestat být hodnou holčičkou a co mi chybělo, když jsem byla malá. Jak si to dát dnes.

Kněžka. Jaký je můj postoj k moudrosti a studiu? Co ve mě zanechala škola? 

Divoška. Jak projevuji svou nespoutannost a čím šokuju. Co mě brzí a jak za sebou přestat tahat hodnou holčičku. Co je pro mě divokost?

Dárkyně života a matka. Jak využívám svou tvůrčí moc a sílu? Co je pro mě zodpovědnost a umím nechat ostatním tu jejich?

Bohyně. V čem vnímám svou jedinečnost. Co je pro mě svoboda? V čem v sobě spatřuji božské?

Posvátná milenka. Jak vnímám sex? Co ve mě vyvolává? Jaká umím být milenka?

Vizionářka. Jak předbíhám svou dobu? O čem sním a v co věřím? Jaké jsou mé ideály?

Bojovnice/amazonka. Za co ve svém životě bojuji? Jakých svým životních postojů se nevzdám? V čem je má síla?

Čarodějka/léčitelka. Jak umím pracovat se svojí intuicí? Jak dokážu být empatická? Jak vnímám citlivost a zranitelnost?

Stařena. Co pro mě znamená kontrola? Umím přestat kontrolovat? Umím přijmou věci tak jak jsou?

VOLNÁ MÍSTA: 14

CENA: 1 990 Kč

JÓGA A AROMATERAPIE | Ne 17:00 - 19:00

Dvouhodinové spočinutí s jógou a aromaterapii. Těšit se můžeš na zcela individuální přístup. V první půl hodince nás Lucka vždy provede a zasvětí do svého světa bez chemie. Budeme tvořit a hrát si s vůněmi. Následovat bude hodinová seance dechu, ásan, či meditace, kterou povedu já. Těšit se můžeš na jógu takovou jaká byla, bez plytkosti v její absolutní hloubce. Každou dvouhodinovku zakončíme půl hodinovou relaxací, během které vás postupně opečujeme – Lucinka masáží obličeje a já jemným dotykem a energií reiki. Na relaxaci dostaneš na oči Na konci každé dvouhodinovky dostaneš na papíře krátké shrnutí povídání o vůních i o józe.

Uprostřed našeho kruhu bude vyzdobený oltář květy, soškami a kartami, které budeme využívat na konci každého setkání. Blok a propisku psaní svých prožitků a poznatků ode mě dostaneš ke kurzu jako dárek. Na první lekci si sebou vezmi hrníček, který budeš po zbytek času využívat na lahodný čaj, který ti připravíme. K zakoupení navíc budou k dispozici non-toxic produkty z Lucčiných kouzelných ruk.

Úvod do aromaterapie. Proč, jak, kdy, k čemu? Plus základy non toxic a ukázky výrobků k vyzkoušení. Úvod do jógy, důležitost správného dýchání, aplikace do pohybu.

Bližší nahlédnutí do aromaterapie, ukázka vonných olejů, příklady k čemu který může posloužit. Intuitivní kapání esencí na dřívko, vyzkoušíme i se zavázanýma očima a probudíme náš čich. Co v nás vůně vyvolávají? Opakování dechu a jeho esence. Bude následovat hluboký ponor do ásan se zavázanýma očima.

Výroba koupelových solí/solného peelingu na míru. Vysvětlení, která esence či bylinka může pomoci na konkrétní zdravotní problém (mykózy, hemoroidy, častá kvasinka, vysvětlení proč nejsou vhodné intimní gely). V jógovém okénku se zaměříme na předklonové pozice a jak je dělat správně

Antistresová směs esencí, aroma v místnosti laděné v tomto duchu, teoretický návod na výrobu čaje “na nervy”. Naučíme se jógové techniky na zvládání stresu, aneb jak se z toho nezbláznit.

Výroba vlastního osobního parfému z esencí, které budou k dispozici, v kombinaci s bylinkami a květy. V jógovém okénku se tentokrát zaměříme na předklonové pozice a jak je dělat správně.

Směs esencí při nemoci, naladění na závěrečné tvoření inhalačních tyčinek na poslední lekci. Příklady čajových směsí či vhodných aroma olejů při respiračních potížích. Jak předcházet a léčit respirační onemocnění z pohledu jógy? Dechové techniky, které pomáhají při sezonní rýmě, alergiích a astmatu.

Bolesti hlavy, možné příčiny, první pomoc, které body na těle mačkat, které vůně a bylinky vyhledávat a těmito vůněmi provoněný prostor.  Bude následovat velmi jemná meditativní praxe jógy zaměřena na zpomalení a zvědomění se v tady a teď.

Vůně na podporu energie, čím se nabudit. V tomtéž duchu vůně v prostoru. V jógovém okénku se zaměříme na práci s energií v těle, jak ji v těle najít, rozvířit a jak ji posílat. Naučíme se vnímat energie jednotlivých ásan.

Afrodiziakální vůně. V jógovém okénku se tentokrát zaměříme na pozice na otevírání kyčlí a jak je dělat správně. Naučíme se také techniky na probuzení a rozvíření sexuální energie.

Výroba inhalační tyčinky na míru (antistres, afrodiziakální, proti rýmě, nebo jakoukoliv vůni budou samy chtít), otázky. V jógovém okénku se tentokrát zaměříme na rotační pozice a jak je dělat správně.

VOLNÁ MÍSTA: 12

CENA: 3 490 Kč