KALEIDOSKOP JÓGA

je o tom dívat se zevnitř

zavři oči
a dívej se srdcem

Kaleidoskop jóga vznikla během jedné spoře zaplněné lekce hatha jógy v roce2020.

Již tehdy jsem cítila, že nechci nadále jen předcvičovat, ale předávat něco mnohem hlubšího, a tak jsme zavřeli oči a vzniklo něco nečekaného.

Co je to tedy vlastně ta kaleidoskop jóga?

HLUBOKÉ PONOŘENÍ

Na kaleidoskop józe se naučíš mluvit se svým tělem i se svoji duší. Přesně to nás také učí ásana,  přesto však kvůli tomu, co je na povrchu jsme zapomněli vidět to, co je očím skryto. Abychom mohli lépe zřít skutečnou esenci ásany, její energii, vypínáme během praxe kaleidoskop jógy zrak a učíme se vidět jinak. 

Dovolím si říct, že tato praxe skvěle doplňuje a prohlubuje Aštánga jógu, pro její praktikanty je skvělým doplněním. Naučí nás vidět za fyzické tělo a pocítit jemnost a esenci každé ásany, což je něco, co se hlavně z počátku obtížně hledá některým aštángistům, jako třeba mě.

ÁSANA JE ENERGIE

A každá ásana má tu svou, zcela jinou a výjimečnou esenci, naučíš se ji vidět zevnitř. Necháš si ji promítat ze srdce, skrze oči na plátna našich víček.

DÍKY OČÍM NEVIDÍME

Zní to jako paradox, přesto je to tak. Naše oči jsou bránou do ega. Oni posuzují, zachytávají se, vyhodnocují, srovnávají to, potvrzují naše programy. Když se však naučíme dívat se zevnitř se zavřenýma očima, stane se zázrak.