Jóga s Artánkem

 

Jógují i děti? Jógují! S Artánkem! Kdeže tento nápad vznikl? A je to přesně to, co hledáš?

První video Jógy s Artánkem se natočilo díky vám, mě samotnou by nikdy nic tak bláznivě dokonalého nenapadlo. Když přišla žádost o natočení jógy pro děti, říkala jsem si, jóga pro děti bez dětí? To přece nejde, to nebude nikoho bavit, to bude totální propadák. A tak jsme to zkusili! Myslím si, že realizace většiny geniálních projektů se zdá zpočátku nemožná a působí jako holé šílenství.

Díky bohu mám svého bratra, který opět vdechl tomuto projektu život a i notnou dávku vtipu pomocí vizuálních efektů. Cítili jsme, že Jóga s Artánkem je natolik výjimečná, že si zaslouží samostatný kanál na YouTube. Už jsi nějaké video viděl/a? Co na něj říkáš?

A kdože je to ten Artánek? Artan je sedmiletý československý vlčák a o natáčení říká, že ho velmi baví, protože dostává dobrůtky za to, že jen leží a je hezkej. (To mu ostatně jde stejně ze všeho nejlépe!)

Zajímá tě také, jaké má jóga přínosy pro děti? Pro mě je nejdůležitější její nesoutěživý duch, učí a vede děti ke spolupráci. Osobně si myslím, že na děti je tento tlak soutěže vyvíjen až příliš, ať už ve škole nebo ve sportu. Tady však nejde o to, kdo udělá pozici lépe, či rychleji, jejím cílem je probudit v dětech radost a hravost. Nikdo je neopravuje, nikdo je nenutí nic dělat, mají svoji svobodu. Zdánlivým paradoxem je, že dokáže malé čertíky zklidnit a méně aktivní děti naopak probudit a je tomu tak především proto, že v dětech buduje zdravé sebevědomí a sebeúctu. Vyzkoušej to s dětmi!

 

Podpořit mě v tvorbě můžeš také rychlou QR platbou.

Příjemcem daru je Lucie Převorovská, IČO:  03499987. Číslo účtu: 1532775020/3030.