Jóga s Artánkem

 

Jógují i děti? Jógují! S Artánkem! Kdeže tento nápad vznikl? A je to přesně to, co hledáš?

První video Jógy s Artánkem se natočilo díky vám, mě samotnou by nikdy nic tak bláznivě dokonalého nenapadlo. Když přišla žádost o natočení jógy pro děti, říkala jsem si, jóga pro děti bez dětí? To přece nejde, to nebude nikoho bavit, to bude totální propadák. Myslím si, že realizace většiny geniálních projektů se zdá zpočátku nemožná a působí jako holé šílenství. Na kurzu dětské jógy mi však její zakladatelka řekla, že bych měla mít vlastní program v televizi. Z televize se se zatím nikdo neozval, a my jsme díky vám nelenili a zkusili YouTube! 

Díky bohu mám svého bratra, který opět vdechl tomuto projektu život a i notnou dávku vtipu pomocí vizuálních efektů. Cítili jsme, že Jóga s Artánkem je natolik výjimečná, že si zaslouží samostatný kanál na YouTube. Už jsi nějaké video viděl/a? Co na něj říkáš?

A kdože je to ten Artánek? Artan je sedmiletý československý vlčák a o natáčení říká, že ho velmi baví, protože dostává dobrůtky za to, že jen leží a je hezkej. (To mu ostatně jde stejně ze všeho nejlépe!)

Zajímá tě také, jaké má jóga přínosy pro děti? Pro mě je nejdůležitější její nesoutěživý duch, učí a vede děti ke spolupráci. Osobně si myslím, že na děti je tento tlak soutěže vyvíjen až příliš, ať už ve škole nebo ve sportu. Tady však nejde o to, kdo udělá pozici lépe, či rychleji, jejím cílem je probudit v dětech radost a hravost. Nikdo je neopravuje, nikdo je nenutí nic dělat, mají svoji svobodu. Zdánlivým paradoxem je, že dokáže malé čertíky zklidnit a méně aktivní děti naopak probudit a je tomu tak především proto, že v dětech buduje zdravé sebevědomí a sebeúctu. Vyzkoušej to s dětmi!

 

Podpořit mě v tvorbě můžeš také rychlou QR platbou.

Příjemcem daru je Lucie Převorovská, IČO:  03499987. Číslo účtu: 1532775020/3030.